شنبه, 26 آبان 1397
 خوب گوش کردن را یاد بگیریم، گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .

هشتمین دوره جشنوراه کتابخوانی رضوی

هشتمین دوره جشنوراه کتابخوانی رضوی

ادامه مطلب

آگهی مزایده عمومی یک مرحله ای

ادامه مطلب

آمادگی بهزیستی استان برای دریافت نذورات مردم استان

محمد میرزایی،مدیر کل بهزیستی استان با تبریک عید سعید قربان، از برنامه‌ریزی و آمادگی این اداره کل برای جمع‌آوری و دريافت نذورات مردم استان خبر داد.
وی گفت: تمامي ادارات بهزيستي شهرستان‌هاي اين استان، مجتمع‌هاي بهزيستي و موسسات خيريه‌ داراي مجوز فعاليت از سازمان بهزيستي اين استان، آماده دريافت نذورات و گوشتهای قربانی مردم هستند.
وي از مردم عزیز استان چهارمحال و بختياري خواست تا نذورات نقدی و غیر نقدی خود را جهت حمايت از كودكان بي‌سرپرست، خانواده‌هاي نيازمند و معلولان بي‌بضاعت در اختيار سازمان بهزيستي قرار داده تا اين سازمان در كمترين زمان ممكن نسبت به توزيع آن بين جامعه هدف مورد نياز اقدام كند.
میرزایی گفت: ادارات بهزیستی و موسسات خیریه دارای مجوز از بهزیستی آماده دریافت گوشتهای قربانی و نذورات مردم استان در روز عید سعید قربان خواهند بود .
وی اضافه كرد: علاوه بر ادارات، مجتمع‌هاي بهزيستي و موسسات خيريه، شماره حساب 180091034514031 نزد بانک توسعه براي واريز نذورات نقدی مردم استان پيش‌بيني شده است

پاسخ سازمان بهزیستی کشور به اظهارات غیر واقعی نماینده مجلس شورای اسلامی در جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

سازمان بهزیستی کشور، اظهارات غیرمستند و خلاف واقع نماینده مجلس شورای اسلامی در جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را غیرمسئولانه و غیرمنصفانه دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، سازمان بهزیستی کشور؛ اظهارات غیرمستند و خلاف واقع نماینده مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تاریخ 17 مرداد 97، را غیرمسئولانه و غیرمنصفانه دانست و متن زیر را به عنوان پاسخ، منتشر کرد:


با عنایت به اظهارات نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه استیضاح وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورخ 97/5/17، سازمان بهزیستی بیان این اظهارات غیرمستند و خلاف واقع ایشان را غیرمسئولانه و غیرمنصفانه دانسته و اعلام می نماید، ایشان علیرغم اظهارات غیرمستند امروز درخصوص نشست مدیران ارشد سازمان در استان لرستان با حضور در جلسه شورای اداری شهرستانهای سلسله و دلفان از دستاوردهای سازمان بهزیستی در دوران مدیریت کنونی تقدیر نموده و طی بازدیدهایی که در دو سال اخیر از اداره کل بهزیستی استان داشته اند، همواره با ارزیابی مثبت از عملکرد آن حوزه تقدیر نموده اند. ولی در هنگام تغییر مدیریت استان، نماینده محترم فردی را جهت جایگزینی معرفی نمودند. که باتوجه به بررسی صلاحیتها و انجام مصاحبه های تخصصی با ایشان و سایر گزینه های شناسایی شده، براساس اصل شایسته سالاری با در نظر گرفتن جمیع جهات و ویژگی های افراد، فرد مذکور بدلیل عدم احراز شرایط لازم فاقد اولویت تشخیص داده شد و مدیریت فعلی جایگزین گردید و پس از انتصاب فرد جدید، موضع نماینده محترم نسبت به سازمان بهزیستی به یکباره دگرگون شده و اقدام به تخریب و سیاه نمایی عملکرد سازمان نموده اند.

ذکر این نکته ضروری است که ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور در طول دوران تصدی نسبت به انجام صدها سفر به اقصی نقاط کشور، به ویژه مناطق محروم وکم برخوردار به دور از هرگونه تشریفات خاص و میزبانی ویژه و با هدف رفع مشکلات و مسائل هر منطقه اقدام نموده است. و اظهارات اتهام گونه نماینده محترم در این زمینه علاوه بر عدم اشراف ایشان به موضوع، صرفاً تهمت بی اساس و برخاسته از عدم اجابت درخواست خارج از ضوابط و غیرمنطقی وی در زمینه مدیریت استان بوده و سازمان بهزیستی با علم به این موضوع، اطمینان دارد هیئت رئیسه محترم مجلس، وکلای خانه ملت و عموم مردم آگاه و هشیار کشورمان، با نگاهی هر چند گذرا و مختصر به پیشینه فعالیتها و اقدامات چند سال اخیر سازمان بهزیستی، بر اغراض شخصی و سوگیرانه ایشان واقف و مطلع خواهند بود.

این سازمان در کمال صداقت و صراحت همکاری با کلیه مراجع ذی صلاح و نهادهای نظارتی در سطح کشور و نیز هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود دارد، لیکن چنانچه درخواستی خارج از محدوده مأموریتهای قانونی سازمان ودر مغایرت با قوانین جاری مطرح گردد، صرفاً به قانون اکتفا و اقتدا می نماید.

در پایان ضمن تکذیب موکد اظهارات غیرمستند ایشان، سازمان بهزیستی بعنوان دفاع از حقوق معلولین و مددجویان بعنوان موکلان مظلوم خود، پیگیری موضوع تهمت و افترا انتسابی توسط آن نماینده محترم را از سوی مراجع قانونی و دستگاههای ذیربط حق طبیعی و مسلم می داند.

32 هزار معلول در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده اند

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از شناسایی 32 هزار معلول در سطح استان خبر داد و گفت: همه این معلولان تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار گرفتند.

محمد میرزایی، مدیرکل بهزیستی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی با اشاره به شناسایی 32 هزار معلول در سطح استان، افزود: تلاش شده خدمات بهزیستی از طریق توانبخشی مبتنی بر جامعه به دورترین نقاط استان رسیده و نیازهای مختلف معلولان همچون کمک هزینه درمان، تحصیل پوشش مناسبی داده شود.
وی از پوشش 100 درصدی خدمات بهزیستی در روستا ها از طریق توانبخشی مبتنی برجامعه خبر داد و گفت: 5 هزار نفر از معلولین مستمری بگیر بهزیستی هستند و مابقی از خدمات توانپزشکی استفاده می کنند.
مدیر کل بهزیستی استان افزود: بهزیستی استان از طریق 75 مرکز روزانه و شبانه روزی خدمات خود را به معلولین ارائه می دهد که کلیه این مراکز از طریق بخش غیر دولتی و با نظارت بهزیستی در حال فعالیت هستند.
میرزایی پرداخت کمک هزینه درمان، حق پرستاری، وسایل کمک توانپزشکی و هزینه های تحصیلی را از جمله خدمات بهزیستی به معلولین استان نام برد و خاطر نشان کرد: توجه به رفع مشکلات معلولین با مساعدت و همکاری سایر دستگاههای اجرایی استان در حال پیگیری است و از طریق کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان بخشی از انتظارات این گروه از جامعه بررسی و راهکارهای لازم ارائه می شود.

32000-2

32000-1

فهرست اصلی

نظرسنجی

فعالیت های سازمان بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

آخرین به روز رسانی

دوشنبه 09 مهر 1397 6:03:12

1.png2.png3.png5.png6.png7.png8.png9.png91.png92.png93.png94.png95.png96.jpg