پنج شنبه, 29 شهریور 1397
 خوب گوش کردن را یاد بگیریم، گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .

هشتمین دوره جشنوراه کتابخوانی رضوی

هشتمین دوره جشنوراه کتابخوانی رضوی

ادامه مطلب

آگهی مزایده عمومی یک مرحله ای

ادامه مطلب

مراسم بزرگداشت روز مددکار اجتماعی در شهرکرد برگزار شد

 

محمد میرزایی، مدیر کل بهزیستی استان در مراسم این روز با اشاره به اهمیت مساله تاب اوری ونقش آن دربوجودآمدن خانواده سالم وتوانمند سازی وپایداری آن ونیز مراقبت از خانواده محور افزود: درحوزه امور اجتماعی 100نفر مددکار اجتماعی دربخش دولتی وغیر دولتی مشغول به کار هستند 95درصدآنها تحصیلات دانشگاهی دارند که درحیطه های مختلف دفتر توانمندسازی خانواده،شبه خانواده،آسیب دیدگان وفوریت های اجتماعی انجام وظیفه می نمایند.
میرزایی گفت:33مرکز غیردولتی (کلینیک های مددکاری ومراکز تامین وتوسعه ومؤسسات خیریه و18 مرکز دولتی درمجموع 23دایره مددکاری دربخش امور اجتماعی درسطح استان فعالیت می کنند و به بیش از3500خانواده تحت پوشش خدمات بهزیستی ا رائه می دهند.
وی مهمترین و با ارزش ترین کار مددکاران اجتماعی توانمندسازی پایدار و اصولی خدمت گیرندگان برای جلوگیری از وابستگی آنها به مستمری پرداختی ازسوی ارگان های دولتی نام برد و افزود:برای رسیدن به توانمندی پایدار باید مددکاران و کارشناسان ما سبک فکری خود را تغییر دهند هرچه ما بزرگ تر، سالم تر، زیباتر فکر کنیم می توانیم کارهای مفیدتری انجام دهیم و از زندگی و کار خود لذت بیشتری ببریم .
مدیر کل بهزیستی خاطر نشان کرد: مددکاران اگر می خواهند در کار خود موفق شوند باید مثبت اندیشی را در خود تقویت کنند تا هم خودشان توانمندتر شوند و هم بتوانند در مسیر توانمندی خدمت گیرندگان گام بردارند .
دکتر قجاوند،مددکار اجتماعی و مدرس دانشگاه شاهد تهران نیز در این مراسم گفت: با افزایش رفتارهای مثبت فکرو آموزش دراین خصوص می توان تاب آوری وخودکارآمدی وعملکرد خدمت گیرندگان هدف سازمان را اعم از زنان و کودکان .... را افزایش داد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: اگر ما می خواهیم در زمینه توانمندی سازی خدمت گیرندگان کار کنیم اول باید خودمان توانمند شویم و با آموزش های مختلف مهارت های زندگی ، مثبت اندیشی و تاب آوری را فرا گیریم؛ تا بتوانیم مددکاران موفقی باشیم و همین موارد را به خدمت گیرندگان القا کنیم .
وی از مددکاران خواست در زمینه مددجویان شناخت کاملی پیدا کنند تا بتوانند برنامه ریزی مناسب برای رفع مشکلات مددجویان داشته باشند. همچنین آگاهی از فرصت ها و منابع اجتماعی داشته باشند تا بتوانند راهنمایی لازم را به مددجویان ارائه نمایند.

Madadkar2

Madadkar1

فهرست اصلی

نظرسنجی

فعالیت های سازمان بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

آخرین به روز رسانی

یکشنبه 28 مرداد 1397 7:43:43

انتخاب زبان

71 71

 kodak

mosharekat

moshaver

آب و هوا

1.png2.png3.png5.png6.png7.png8.png9.png91.png92.png93.png94.png95.png96.jpg