پنج شنبه, 29 شهریور 1397
 خوب گوش کردن را یاد بگیریم، گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .

هشتمین دوره جشنوراه کتابخوانی رضوی

هشتمین دوره جشنوراه کتابخوانی رضوی

ادامه مطلب

آگهی مزایده عمومی یک مرحله ای

ادامه مطلب

اجرای طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از مصرف ماده مخدر گل در استان چهارمحال و بختیاری

طرح کارزار رسانه‌ای پیشگیری از مصرف گل با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

مدیر کل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری در مراسم افتتاح طرح گفت: از آنجایی که اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق رسانه ها در زمینه پیشگیری از گسترش مواد مخدر موثر است و پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر از محورهای رفاه اجتماعی و توسعه سلامت خانواده و جامعه است .اجرای طرح های پیشگیرانه در دستور کار بهزیستی قرار دارد.
محمد میرزایی افزود: با توجه به شیوع مصرف گل بعد از تریاک به عنوان دومین ماده مخدر در کشور، سازمان بهزیستی کشور به منظور آگاهسازی مردم از مضرات این ماده مخدر (گل) اقدام به اجرای طرح مذکور نمود.
مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع مصرف ماده مخدر گل افزود: ماده مخدر گل دومین ماده مصرفی مخدر پس از تریاک در کشور است که متأسفانه با توجه به تبلیغات برای این ماده مخدر جوانان و نوجوانان تصور می‌کنند این ماده مخدر اعتیادآور نیست درحالی که نه تنها اعتیادآور بلکه سبب افسردگی و مشکلات جسمی نیز می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: مشابه این طرح برای ماده مخدر شیشه نیز در سال 93 اجرا شد که پس از آن حدود 70 درصد از مردم با آسیب‌های مخرب این ماده مخدر آشنا شدند.
میرزایی گفت: این طرح در استان با همکاری دستگاههای فرهنگی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و سازمان های مردم نهاد از 8 لغایت 10 اردیبهشت ماه در چهار شهرستان شهرکرد،سامان،لردگان و بروجن برگزار می شود و در قالب این طرح به خانواده‌ها و فرزندان آنان از طریق سمن‌ها، مهدهای کودک تحت نظر سازمان بهزیستی، پخش بروشور و رسانه‌ها اطلاع رسانی انجام می‌شود تا مردم از مضرات این ماده صنعتی اعم از افسردگی، مشکلات جسمی و سایر عوارض آن آگاه شوند.
مدیر کل بهزیستی استان افزود: چاپ پوستر و بنرهای اطلاع رسانی، رژه موتوری با حمل شعارهای پیشگیرانه، نصب پوستر و بنر حاوی اطلاعات لازم در اتوبوس های سطح شهر، ایجاد ایستگاه های مشاوره جهت پاسخگویی به مراجعان در سطح پارک ها، ایجاد پایگاههای ثابت و سیار در محلات پرخطر، اعزام تیم ها به شهرک های صنعتی و محیط های کار، ایستگاه نقاشی ویژه کودکان در سطح پارک ها از جمله اقدامات این اداره کل در راستای اطلاع رسانی عموم مردم می باشد.

karzar1

karzar2

فهرست اصلی

نظرسنجی

فعالیت های سازمان بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

آخرین به روز رسانی

یکشنبه 28 مرداد 1397 7:43:43

انتخاب زبان

71 71

 kodak

mosharekat

moshaver

آب و هوا

1.png2.png3.png5.png6.png7.png8.png9.png91.png92.png93.png94.png95.png96.jpg