پنج شنبه, 29 شهریور 1397
 خوب گوش کردن را یاد بگیریم، گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .

هشتمین دوره جشنوراه کتابخوانی رضوی

هشتمین دوره جشنوراه کتابخوانی رضوی

ادامه مطلب

آگهی مزایده عمومی یک مرحله ای

ادامه مطلب

ارائه خدمات به بیش از سیصدکودک مبتلا به اتیسم در چهارمحال وبختیاری

محمد میرزایی، مدیر کل بهزیستی چهارمحال وبختیاری از ارائه خدمات به320کودک مبتلا به بیماری اتیسم در استان خبر داد و گفت:این خدمات از طریق تنها مرکز به نیازمندان استان ارائه می شود.

میرزایی، در بازدید از مرکز اوتیسم گفت:320 کودک مبتلا به اتیسم در استان وجود دارد، همچنین این کودکان معمولا از 5/1 تا دو سالگی دارای رشد عادی هستند ولی گاها رفتارهای غیر طبیعی را قبل از آن نیز دارند بروز می یابد.

وی افزود: اختلالات طیف اتیسم به مجموعه ای از اختلالات رشدی گفته می شود که مهارتهای کلامی و غیر کلامی ارتباطی و تعامل اجتماعی را به طور معنی داری تحت تاثیر خود قرار می دهد و اغلب علایم آن در آغاز 18 ماهگی و دو سالگی یا پیش از سه سالگی بروز می کند و علاوه بر تاثیر بر اغلب جنبه های رشدی و اجتماعی، آموزشی شناختی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

میرزایی، با اشاره به علائم اتیسم تصریح کرد: آزمایش بیولوژیک خاصی برای این بیماری وجود ندارد و تشخیص کماکان بالینی است که در علائم بالینی نقص در ارتباط اجتماعی و رفتارها یا فعالیت های تکراری و محدود است.

مدیر کل بهزیستی بهزیستی استان با اشاره به اجرای طرح غربالگری اختلال اتیسم در سال گذشته در استان افزود: در قالب اجرای این طرح 450 نفر مشکوک به اختلال شناسایی شدند که از این تعداد 35 نفر به تشخیص متخصصان مبتلا به این اختلال بودند.

otism1

otism2

otism3

فهرست اصلی

نظرسنجی

فعالیت های سازمان بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

آخرین به روز رسانی

یکشنبه 28 مرداد 1397 7:43:43

انتخاب زبان

71 71

 kodak

mosharekat

moshaver

آب و هوا

1.png2.png3.png5.png6.png7.png8.png9.png91.png92.png93.png94.png95.png96.jpg