سه شنبه, 29 خرداد 1397
 خوب گوش کردن را یاد بگیریم، گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .

برترین های پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین «آفتاب» در شهرکرد معرفی شدند.

در این آیین از ۱۵۰ هنرمند معلول در رشته های بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه نویسی، طراحی صحنه، طراحی نور، طراحی آفیش و بروشور، موسیقی و ... تجلیل به عمل آمد.

ادامه مطلب

استاندار چهارمحال و بختیاری از مراکز بهزیستی بازدید کرد

اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری از خانه پناهگاهی معلولین و مرکز سالمندان شهرکرد بازدید و از مددجویان این مراکز دلجویی کرد.

ادامه مطلب

آگهی مزایده عمومی یک مرحله ای

ادامه مطلب

90 درصد کودکان کار و خیابانی دارای سرپرست هستند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: 90 درصد کودکان کار و خیابانی شناسایی شده در کشور دارای سرپرست هستند.
حبیب الله مسعودی فرید روز دوشنبه در جمع خبرنگاران شهرکرد افزود: این کودکان به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی خانواده ها و ضعف فرهنگی ناچار به کار در خیابان ها هستند و این سازمان هم قادر به پذیرش شبانه روزی آنها نیست.
وی گفت: براساس مصوبه سال 84 هیات دولت، 11 دستگاه متولی ساماندهی کودکان کار و خیابانی هستند که سازمان بهزیستی نقش محوری در این خصوص دارد.
مسعودی فرید افزود: در راستای ساماندهی این کودکان، سازمان بهزیستی 5 مرکز روزانه حمایت از کودکان کار را در البرز، تهران، خوزستان، چهارمحال بختیاری و همدان راه اندازی کرده و هم اینک 38 مرکز روزانه حمایتی آموزشی کودک و خانواده با محوریت کودکان خیابانی و کار در کشور فعال است.
به گفته وی در سالهای گذشته سالانه نزدیک به 6 هزار کودک کار و خیابانی در کشور شناسایی و از خدمات بهزیستی بهره مند می شدند که با راه اندازی این مراکز 9 هزار و 200 کودک کار و خیابانی طی یکسال گذشته شناسایی و از خدمات این مراکز بهره مند شدند.
وی از افزایش 600 درصدی اعتبارات ساماندهی کودکان کار و خیابانی سازمان بهزیستی در سه سال گذشته خبر داد و گفت: امسال 200 میلیارد ریال برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی به سازمان بهزیستی اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه 60 درصد کودکان کار و خیابانی شناسایی شده در تهران از بین اتباع خارجی هستند و یا درصد زیادی بازمانده از تحصیل و یا فاقد مدارک سجلی هستند، همکاری دستگاه ها را برای ساماندهی آنان خواستار شد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با انتقاد از اینکه مطالعات جدید در سطح ملی در حوزه خشونت علیه زنان و دختران وجود ندارد، افزود: مطالعات انجام شده نیز مربوط به سال 83 است.
مسعودی فرید اظهار کرد: براساس تماس های ثبت شده با اورژانس اجتماعی، 7 درصد تماس ها در زمینه همسر آزاری است.
وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته نزدیک به 950 دختر شناسایی شده به دلایلی از جمله؛ شکست در تحصیل و عشقی و نیز دیگر مشکلات از خانه متواری شده اند، گفت: این تعداد در مراکز و خانه های سلامت بهزیستی پذیرش شده اند.
وی اظهار کرد: 31 خانه سلامت دختران در کشور فعال است که این خانه ها به منظور کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای دختران فراری راه اندازی شده است.

فهرست اصلی

نظرسنجی

فعالیت های سازمان بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

آخرین به روز رسانی

چهارشنبه 23 خرداد 1397 9:46:05

انتخاب زبان

71 71

عکس روز

آمار بازدید

امروز
دیروز
هفته گذشته
ماه گذشته
همه
2216
2454
1728862
66071
1746743
Server Time: 2018-06-19 20:16:34

 kodak

mosharekat

moshaver

آب و هوا

1.png2.png3.png5.png6.png7.png8.png9.png91.png92.png93.png94.png95.png96.jpg