یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397
 خوب گوش کردن را یاد بگیریم، گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .

برترین های پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین «آفتاب» در شهرکرد معرفی شدند.

در این آیین از ۱۵۰ هنرمند معلول در رشته های بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه نویسی، طراحی صحنه، طراحی نور، طراحی آفیش و بروشور، موسیقی و ... تجلیل به عمل آمد.

ادامه مطلب

استاندار چهارمحال و بختیاری از مراکز بهزیستی بازدید کرد

اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری از خانه پناهگاهی معلولین و مرکز سالمندان شهرکرد بازدید و از مددجویان این مراکز دلجویی کرد.

ادامه مطلب

آگهی مزایده عمومی یک مرحله ای

ادامه مطلب

مدیرکل بهزیستی استان روز روابط عمومی را تبریک گفت

محمد میرزایی، مدیرکل بهزیستی استان با صدور پیامی فرارسیدن 27 اردیبهشت ماه، روز روابط عمومی را تبریک گفت.
در بخشی از این پیام آمده است: امروزه روابط عمومي نه به عنوان يك امر تشريفاتي بلكه به عنوان يك بازوی مشورتي و به عنوان عنصر اصلي در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی جايگاه ويژه‌اي دارد و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی انعکاس نمی یابد.
بی شک این روز تداعی گر اهمیت و نقش روز افزون روابط عمومی در دنیای ارتباطات است که امروزه به قلب تپنده مجموعه های مختلف تبدیل شده است.

اینجانب فرارسیدن این روز را صمیمانه به تمامی دست اندرکارانِ سختکوشِ حوزه‌ی روابط عمومی تبریک و تهنیت می‌گویم و برای آنان در این مسیر دشوار، حساس و مسئولیت آفرین آرزوی توفیق روزافزون دارم.

ravabet

اعزام 120 نفر از معلولان چهارمحال و بختیاری به اردوی زیارتی مشهد مقدس

120 نفر از معلولان استان عازم مشهد مقدس شدند. 

محمد میرزایی، مدیر کل بهزیستی استان در مراسم بدرقه گروه اعزامی معلولان به مشهد مقدس، گفت:اعزام گروههای هدف بهزیستی به اماکن زیارتی در قالب طرح ها ی مختلف از سالهای قبل در دستور کار مسئولین سازمان قرار دارد. در قالب یکی از این طرح ها، افراد جامعه هدف که قبلا عازم سفر مشهد مقدس نشده اند یا حائز رتبه های برتر در مسابقات مختلف شده اند، با حمایت بهزیستی عازم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) می شوند.
میرزایی افزود: سازمان بهزیستی علاوه بر اجرای طرح های توانمندسازی معیشتی و جسمی معلولان، به توانمندسازی این قشر از لحاظ فرهنگی نیز توجه دارد و به همین منظور مانند سنوات گذشته سفرهای زیارتی را برای آنها تدارک دیده است.
وی ادامه داد: این اقدام در راستای اجتماعی کردن معلولان و تقویت روحیه معنوی، تحکیم ارزش های اسلامی و تقویت باورهای دینی توانخواهان تحت پوشش بهزیستی با توجه به اثرات مثبت و سازنده زیارت انجام می‌شود
مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به اعتبار اختصاص داده شده به این امر گفت: اعتبار مورد نیاز برای این سفر با همکاری اداره‌کل بهزیستی استان ، جامعه معلولین و حمایت خیرین تامین شده است.

ezam4

ezam3

ezam4

25 درصد فضاهای عمومی شهری در چهارمحال و بختیاری مناسب سازی شده است

محمد میرزایی، مدیر کل بهزیستی استان در دومین همایش مناسب سازی معابر شهری در شهرکرد افزود:یکی از راه های رشد و توسعه هر جامعه ،تامین بستر مناسب برای حضور فعال کلیه افراد و ایجاد فرصت مساوی برای قشر های مختلف در دسترسی به تسهیلات محیط شهری است.

میرزایی گفت: بنا بر برآورد سازمان ملل متحد ،بیش از 10%جمعیت جهان با گونه ای معلولیت مواجهند که بنا به دلایل متفاوتی مانند جنگ ،زلزله،تصادف ،بیماری و ...با سیر فزاینده آمار افراد معلول جسمی و حرکتی در جامعه روبرو هستیم .
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این گروه های دیگری نظیر سالمندان ،کودکان،مادران همراه با کالسکه کودک،بانوان باردارو سایر افرادی که موقتا دچار محدودیت حرکتی می شوند نیز در جامعه زندگی می کنند که بدلیل مشکلات و موانع موجود در دسترسی ،امکان تحرک آزاد و حضور مستمر و عادی خود را در محیط شهری از دست می دهند.
مدیر کل بهزیستی با اشاره به برنامه راهبردی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسبسازی کشور افزود: این سند با شناخت موقعیت فعلی کشور از نظر مناسبسازی و در نظر گرفتن توانمندیها و نقاط ضعف و لحاظ نمودن فرصتها و تهدیدها، جهت حرکت در راستای تحقق اهداف تعیین شده و در زمان مشخص حرکت می کند.
میرزایی گفت: مناسب سازی در سال 1389 به صورت جدی تری در استان پیگیری شده است وهم اکنون کمیته مناسب سازی به صورت فعال در استان وشهرستان ها در حال انجام وظیفه می باشند ونیز کمیته فنی استان با حضور دفتر فنی استانداری و دستگاه های اجرایی(اداره کل بهزیستی ،اداره کل بنیاد شهید،اداره کل راه وشهر سازی،...) بصورت هفتگی از معابر شهری وساختمان های دولتی وعمومی بازدید بعمل می آور ند.
وی با اشاره به بازدید ها و پیگیری دفتر فنی استانداری و اعضای کمیته مناسب سازی استان افزود: 25%از معابر شهری و مبلمان شهری مناسب سازی شده است و مابقی در دستور کار این کمیته می باشد.
میرزایی از ارزیابی شاخص های مناسب سازی جشنواره شهید رجایی و امتیاز دهی به ادارات کل توسط اعضای کمیته مناسب سازی استان و شهرستان ها خبر داد و گفت: امیدواریم با این کار شاهد پیشرفت امرمناسب سازی درادارات کل و کلیه دستگاهها در شهرستان ها باشیم/
مدیر کل بهزیستی با اشاره به راه اندازی سامانه کشوری به نام سامانه معبر به شماره3000012322 گفت: این سامانه پیامکی برای طرح مشکلات هم میهنان در خصوص مناسب سازی معابر و اماکن عمومی در نظر گرفته شده و پوستر آن به کلیه دستگاه های استان جهت نصب دربرد ورودی ساختمان ارسال گردید و مشکلات در خصوص عدم مناسب سازی معابرمعلولین و جانبازان نیز با ارسال پیامک به این سامانه از طریق اعضای کمیته مناسب سازی پیگیری می شود.

fazasazi1

fazasazi2

فهرست اصلی

نظرسنجی

فعالیت های سازمان بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

آخرین به روز رسانی

پنج شنبه 27 ارديبهشت 1397 4:26:01

انتخاب زبان

71 71

عکس روز

آمار بازدید

امروز
دیروز
هفته گذشته
ماه گذشته
همه
1729
2162
1647152
77474
1682222
Server Time: 2018-05-20 17:33:27

 kodak

mosharekat

moshaver

1.png2.png3.png5.png6.png7.png8.png9.png91.png92.png93.png94.png95.png96.jpg