*/
امروز : یکشنبه, 07 خرداد 1396
خوب گوش کردن را یاد بگیریم، گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .

فراخوان " پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین آفتاب "

فراخوان " پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین آفتاب "

فراخوان پنجمین جشنواره منطقه ای تئاترمعلولین آفتاب

سازمان بهزیستی استان چهارمحال وبختیاری در راستای فعالیتهای خود در زمینه ارائه خدمات رفاهی، اجتماعی و فرهنگی به معلولین و تلاش در جهت ارتقای سطح کیفی زندگی این گروه از افراد جامعه بر آن است تا با توجه به نقش مؤثر و ارزشمند هنر نمایش در ایجاد ارتباطی هماهنگ، تأثیرگذار، متقابل و پویا در جهت توانمندسازی افراد معلول و گسترش دهنده همکاری های مشترک خلاق، پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین آفتاب را با مشارکت سازمان بهزیستی استان های اصفهان ،مرکزی ،تهران، البرز وقم درآذرماه ماه 1396 برگزار نماید.

محورهای مورد تاکید جشنواره :

 -معلولین و برابرسازی فرصت ها درتمامی عرصه های اجتماعی ، ،آموزشی ، فرهنگی ، هنری  

-ارتقاء سطح آگاهی عمومی وتغییرنگرش منفی نسبت به افراد دارای معلولیت

 -درونی سازی الگوهای رفتاراخلاقی ،رشد دیدگاه همدلی وارزش های مثبت فرهنگی  

-تقویت حس مسئولیت پذیری وپرورش نگرش مطلوب اجتماعی و احترام به حقوق معلولین و منزلت آنان

 -تلفیق اجتماعی فرد معلول و کمک به مشارکت وی درجامعه

 -توانمند سازی افراد دارای معلولیت

-تشویق به آفرینش هنری و افزایش همکاری میان هنرمندان تئاتر و معلولین علاقمند به هنر نمایش

بخش‌ های جشنواره :

صحنه ای

 -خیابانی و محیطی

 - کودک و نوجوان  

-مسابقه نمایشنامه نویسی

 -کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی

بخش صحنه ای : این بخش به منظور معرفی و شناساندن گروههای نمایشی معلولین ، ایجاد زمینه رقابت سالم و بالابردن انگیزه های تلاش جهت ارائه نمایشهایی با کیفیت مطلوب و با رعایت استانداردهای هنری در گرایشهای مختلف نمایشنامه نویسی ، کارگردانی ، بازیگری ، طراحی صحنه ، موسیقی ، گریم و لباس و همچنین نور ، پوستر و بروشور به صورت مسابقه ای برگزار خواهد شد .

تذکر: -پس ازاعلام نتایج بازبینی توسط دبیرخانه ، نمایش های پذیرفته شده مي بايستي حداقل 7 اجراي عمومي داشته باشند واسناد معتبردراين زمينه را به دبيرخانه جشنواره ارسال نمايند .

بخش نمایشهای خیابانی و محیطی : در این بخش گروههای نمایشی ، نمایش های خود را در فضای باز ( میادین ، خیابانها ، پارکها و ... ) و با تاکید بر مضامین زیر ، به شکل رقابتی اجرا خواهند نمود : -مضامینی بر گرفته از مسائل و مشکلات فردی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی معلولین -مضامینی بر گرفته از مراسم ، سنن و آداب و رسوم بومی و منطقه ای

بخش کودک و نوجوان و تئاتر عروسکی:

در این بخش از جشنواره نمایش ها به صورت رقابتی و درگرایشهای مختلف نمایشنامه نویسی ، کارگردانی ،بازیگری، عروسک گردانی ، طراحی صحنه ، لباس وساخت عروسک مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت .

لازم به ذکراست علاوه برمحورهای کلی جشنواره مواردذیل نیزدرحوزه کودک ونوجوان موردتوجه خواهدبود . -شناخت ودرک کودکان معلول توسط همسالان ، احترام به حقوق همسالان معلول و برقراری ارتباط سالم به دور از هرگونه تفاوت -تاکید برنگرش مثبت خانواده به فرزند دارای معلولیت وکمک به شکوفایی توانائیهای بالقوه وی

این بخش شامل :

- مسابقه تئاترکودک که شامل آثار نمایشی که توسط کودکان ویا برای کودکان در گروه سنی 5 تا 12 سال تولید شده باشد.

 -مسابقه تئاتر نوجوان که شامل آثار نمایشی که توسط نوجوانان و یا برای نوجوانان در گروه سنی 12 تا 16 سال تولید شده باشد.

تذکر: پس ازاعلام نتایج بازبینی توسط دبیرخانه ، نمایش های پذیرفته شده  مي بايستي حداقل 7 اجراي عمومي داشته باشند واسناد معتبردراين زمينه را به دبيرخانه جشنواره ارسال نمايند .

مسابقه نمایشنامه نویسی : به منظور دستیابی به مجموعه ای از آثار نمایشی کیفی و استاندارد با بن مایه معلولیت ومسائل مرتبط با آن و خلاء موجود در زمینه متون نمایشی مرتبط ، این بخش طراحی گردیده است.

شرايط :

 -آثاری مورد پذیرش و ارزیابی قرار خواهند گرفت که با توجه به محورهای ارائه شده در فراخوان نوشته شده باشد .

 -هر نمایشنامه نویسی میتواند با حداکثر يك اثر متقاضی حضور در این مسابقه باشد.

 -تعداد 10 نمایشنامه به عنوان آثار برگزیده وبدون در نظر گرفتن الویت اعلام خواهد شد.  

-آثاری که از سوی هیات داوران برای چاپ مناسب تشخیص داده شوند ، پس از طی مراحل لازم ازسوی معاونت امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشوربه چاپ خواهد رسید.

 -مهلت دریافت نمایشنامه ها تا پایان شهریورماه 1396 خواهد بود.

کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی :

  در این بخش جلسات آموزشی و کارگاهی پیرامون بررسی نقش نمایش در توانبخشی افراد معلول ، نمایش درمانی ، کارگردانی ،بازیگری، نمایش نامه نویسی و ... ...با حضور هنرمندان ، کارشناسان ، متخصصان و صاحب نظران برپا خواهد شد.

مدارک عمومی مورد نیاز جهت شرکت دربخش هاي جشنواره :

 -فرم های تکمیل شده تقاضای حضور -ارائه اجازه نامه کتبی نویسنده ، مترجم یا ناشر برای ثبت اثر درتمامی بخش ها ضروری است .  

-احراز شرایط معلولیت بازیگران گروههای نمایشی با ارائه کارت شناسایی معتبر الزامی است.  

-سوابق هنری كارگردان به همراه یك قطعه عكس وتصویر کارت ملی

 -چکیده سوابق هنری متقاضی وگروه نمایشی

 -در بخش مسابقه نمايشنامه نويسي کلیه آثار می بایست در نرم افزار word 2007 با فونتB Nazanin 12   و به صورت یک رو تایپ و شماره گذاری شود و در سه نسخه به همراه یک حلقه لوح فشرده به دبیرخانه ارسال گردد. تکمیل فرم شرکت درجشنواره ( فرم مربوطه درسایت جشنواره به نشانی http://disabledtheaterfestival.behzisti.ir در دسترس خواهد بود)

نکات ضروری :  

-حداکثر تعداد افراد در نظر گرفته شده برای هر گروه نمایشی 12 نفر می باشد. ضمن اینکه این تعداد به تشخیص هیئت بازبین جشنواره قابل افزایش می باشد.  

-حداقل3/2 بازیگران گروه های نمایشی می بایستی از افراد معلول تشکیل شده باشند.  

-انتخاب نهایی نمایش ها به عهده هیأت بازبین جشنواره خواهد بود.

 -در داوری نمایش های جشنواره به نوع معلولیت گروه های نمایشی توجه خواهد شد و در بخش بازیگری هر گروه از معلولیت (حسی، جسمی حرکتی، کم توان ذهنی ، بیماران روانی و سالمندان ) و همچنین بازیگران غیرمعلول(همراه) به صورت جداگانه بررسی و داوری خواهند شد.

 -ستاد برگزاری جشنواره مسئولیتی در قبال ساخت وساز دکور و دوخت لباس نمایش ها نداشته و صرفا خدمات معمول نصب دکور وآماده سازی صحنه را ارائه خواهد داد.  

  تقویم برگزاری:  

-مهلت ارسال متون: 30/3/96

-اعلام نتایج بازخوانی: 7/4/96

-زمان بازبینی: 1/8/96 لغایت 10/8/96

 -اعلام نتایج بازبینی: 12/8/96

آدرس دبیرخانه جشنواره : استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان شهرکرد، خیابان شریعتی، جنب کلینیک امام علی(ع)، اداره کل بهزیستی استان، طبقه همکف ، حوزه امور توانبخشی تلفن: 32241640-038 و 32229859-038    فکس: 32244998-038 وب سایت جشنواره : http://disabledtheaterfestival.behzisti.ir

فرم تقاضای حضور در پنجمین جشنواره تئاتر معلولین منطقه آفتاب

 اینجانب .......................... با اطلاع از مفاد فراخوان با ارسال مدارک مورد نیاز اعلام شده به دبیرخانه جشنواره منطقه آفتاب ، تقاضای خود را برای حضور در پنجمین جشنواره تئاتر معلولین اعلام می دارم. نام گروه : ........................................................ ................................... سرپرست: ......................................................... عنوان نمایشنامه :............................................................................. نام و نام خانوادگی نویسنده: .................................... نام و نام خانوادگی کارگردان:............................................................................................. سن: .................................... میزان تحصیلات ( با ذکر رشته و گرایش): .......................................................................... نوع معلولیت اعضاء گروه نمایشی: ...................................................................................... متقاضی شرکت در بخش: صحنه ای                           خیابانی                      کودک و نوجوان        آدرس: استان : .......................................... شهرستان: ...................................... تلفن ثابت: ....................................... نمابر: .................................... تلفن همراه: ........................................ ایمی:.......................................................................................................... نام و نام خانوادگی متقاضی                           امضاء                                                                                    تاریخ                 

آگهی مزایده

آگهی مزایده

اداره کل بهزیستی استان چها رمحال و بختیاری در نظر دارد انواع مختلف بادام از قبیل ربیع ، مامایی و سفید را با جزئیات مندرج در اسناد مزایده با بهره گیری از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ( setadiran.ir ) به صورت الکترونیکی به فروش برساند .

 

مراحل انجام کار

زمان

زمان انتشار در سایت

95/11/27

مهلت دریافت اسناد مزایده

95/11/30

تاریخ بازدید

95/12/3

آخرین مهلت ارسال پیشنهاد قیمت

95/12/5

زمان بازگشایی

95/12/7

زمان اعلام به برنده

95/12/7

 

 روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان چهارمحال وبختیاری

بنیاد فرهیختگان در شهرستان بروجن افتتاح شد

همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر بنیاد فرهیختگان در شهرستان بروجن راه اندازی شد

محمد میرزایی، مدیر کل بهزیستی استان هدف از تشکیل این نهاد را بالا بردن روحیه و ارتقای کیفیت زندگی سالمندان، پرکردن اوقات فراغت ایشان و استفاده از تجربیات سالمندان و بازنشستگان عنوان کرد و افزود: با توجه به رشد جمعیت سالمندی در کشور و تاکید بر تکریم و فرهنگ سازی در راستای توجه به نیازهای خاص جامعه سالمندی، تاسیس بنیاد فرهیختگان در اولویت سیاست های بهزیستی قرار گرفته است.

میرزایی خاطر نشان کرد: این بنیاد به صورت خیریه و هیئت مدیره ای اداره می گرددو اعضای آن متشکل از سالمندان بازنشسته ادارات، فرهنگیان سالمند،هنرمندان و شعرا و کلیه افرادی می شود که در دوران میانسالی و جوانی نقش ارزنده ای در عرصه های اجتماعی جامعه داشته اند.

مدیر کل بهزیستی افزود: این بنیاد وابسته به کانون جهاندیدگان بروجن است و شرکت عموم بازنشستگان در آن آزاد و محدودیت عضو گیری ندارد.

فهرست اصلی

نظرسنجی

فعالیت های سازمان بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری را چگونه ارزیابی می کنید؟

انتخاب زبان

71 71

عکس روز

آمار بازدید

امروز
دیروز
هفته گذشته
ماه گذشته
همه
862
1397
981911
51118
1007431
Server Time: 2017-05-28 12:12:48

 kodak

mosharekat

moshaver

1.png2.png3.png5.png6.png7.png8.png9.png91.png92.png93.png94.png95.png