جشن یک سالگی طرح حمایتی کودکان  کار در شهرکرد برگزار شد


همزمان با سالروز یک سالگی طرح ساماندهی  و حمایت کودکان کار با عنوان طرح آموزشی حمایتی کودک و خانواده با حضور کودکان کار شناسایی شده در استان و مجریان این طرح در مجتمع رفاهی لاله شهرکرد برگزار شد.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: این طرح به صورت پایلوت و همزمان با شش استان دیگر درمرکز استان چهارمحال وبختیاری از سال گذشته آغاز شد.
محمد میرزایی افزود: در این طرح با اداره کل آموزش وفنی وحرفه ای استان تفاهمنامه ای امضا شده تا پس از شناسایی و ارائه خدمات مددکاری به کودکان کار، آنان برای آموزش یک حرفه به مراکز فنی و حرفه ای معرفی  شوند.
وی گفت: بیشتر کودکان کار به دلیل اعتیاد خانواده، بدسرپرستی، بی سرپرستی، فقر اقتصادی خانواده و فقر فرهنگی مجبوز به کار کردن می شوند.
وی گفت: درمدت اجرای این طرح در مرکز استان ۶۵ کودک کار در شهرستان شهرکرد در قالب طرح حمایتی ساماندهی کودکان کار شناسایی و ساماندهی شدند.
میرزایی شناسایی و ساماندهی کودکان کار را از خدمات بهزیستی بیان کرد و گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان، بخشی از آسیب های اجتماعی موجود در استان را کاهش می دهد.
مدیرکل بهزیستی استان افزود: با اجرای این طرح و شناسایی کودکان بعد از ارائه خدمات مددکاری و مشاوره، برای رفع مشکلات خانواده این کودکان نیز برنامه ریزی می شود.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =