معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: استان چهارمحال وبختیاری سومین استان در زمینه کمترین میزان طلاق در کشور است.

“اشرف عسگری” در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان افزود: این استان جزو پنج استان برتر کشور از لحاظ پایین بودن آمار طلاق محسوب می شود.

وی دلیل بسیاری از اختلافها میان زوجها بویژه زوجهای جوان را نبود آگاهی در زمینه زندگی مشترک عنوان کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال مشکلات خانوادگی از مهمترین دلایل مراجعه به مراکز مشاوره بهزیستی استان بوده است.

وی گفت: دخالت اطرافیان، خشونت و خیانت و سوء ظن از موضوعاتی است که بیشترین مراجعه به مراکز مشاوره بهزیستی را داشته است.

عسگری اظهار کرد:هم اکنون۳۱مرکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی استان است که از این تعداد ۲۹مرکز در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی فعالیت می کنند.

وی گفت: در ۹ ماهه امسال هفت هزارو ۳۵۰ نفر به مراکز مشاوره مراجعه کردند که از این تعداد دو هزار و ۲۲۰ نفر بدلیل اختلافات خانوادگی مراجعه کرده اند.

معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان از فعال بودن خط ‘۱۴۸۰’برای ارائه مشاوره تلفنی در استان خبر داد و گفت: در این مدت هفت هزار و۲۳۵مورد با این خط تماس گرفته شده که از این تعداد دو هزار و ۸۵۰ مورد مربوط به اختلافات خانوادگی بوده است.

عسگری از ارائه آموزش های تخصصی با رویکرد کاهش طلاق به مشاوران مراکز مشاوره طلاق در سطح استان خبر داد و گفت: این اقدام برای اجرای طرح پیشگیری از طلاق در سال ۹۴ در استان انجام شد.

وی ادامه داد: مراکز مشاوره با ارائه مشاوره های تخصصی و آموزش لازم در این طرح، یاریگر بهزیستی برای برطرف کردن اختلاف زوجها هستند.

وی از برگزاری دوره آموزش زندگی و خانواده به زوجهایی که زیر پنج سال زندگی مشترک دارند، خبر داد و گفت: امسال پنج هزار و ۲۰۰نفر در این دوره ها شرکت کردند

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

  • خانه
  • ستاد
  • چهارمحال وبختیاری سومین استان با کمترین طلاق در کشور است