نخستین کلینیک مددکاری شهرستان اردل افتتاح شد (۲)

نخستین کلینیک مددکاراجتماعی شهرستان اردل با حضور مسئولین استانی و جمعی از مسوولان این شهرستان افتتاح شد.

قائم مقام مدیر کل بهزیستی استان گفت: این کلینیک با هدف ارائه خدمات اجتماعی، مددکاری و مشاوره و راهنمایی به جامعه هدف زیر پوشش سازمان بهزیستی افتتاح شد.

حجت الله آسمند در آیین افتتاح این کلینیک افزود: این مرکز، دهمین کلینیک اجتماعی استان است که راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: سال آینده نیز با راه اندازی کلینیک مددکاری شهرستان کوهرنگ، کلینیک های مددکاری اجتماعی در همه شهرستانهای استان فعال می شود.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در زمینه مددکاری، فعالیت مناسب تری ارائه می دهد، افزود: با گسترش فعالیت این مراکز، وضعیت رسیدگی به جامعه هدف بهزیستی بهبود یابد.

آسمند گفت: در مرحله اول، یکصد پرونده در حوزه امور اجتماعی شامل زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست به این کلینیک واگذار شده است.

وی افزود: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، ارائه آموزشهای مهارتی و ایجاد اشتغال و رفع محرومیت از مهمترین برنامه ها و اهداف این کلینیک هاست.

آسمند اظهار کرد: هم اکنون در استان ۱۲۰کودک بی سرپرست و بد سرپرست، امداد بگیر بهزیستی هستند که این کودکان بدلیل مشکلات پدر و مادر یا نداشتن آنها، در نزد یکی از بستگان شان زندگی می کنند.

وی اظهار کرد:۵۰ کودک بی سرپرست نیز در مراکز شبانه روزی زیر پوشش بهزیستی نگهداری می شوند.

وی گفت: هم اکنون ۳۲ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار، معلولان، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و سالمندان زیرپوشش بهزیستی استان قرار دارند که از این تعداد تنها هفت هزار و۵۰۰ نفر مستمری دائم دریافت می کنند

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =