کمیته مناسب سازی فضای شهری برای معلولان در شهرکرد برگزار شد.


همزمان با سفر یکروزه مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران به شهرکرد کمیته مناسب سازی فضای شهری برای معلولان، جانبازان و جامعه هدف طرح مناسب سازی در سالن جلسات استانداری چهارمحال وبختیاری برگزار شد.
سرپرست بهزیستی چهارمحال وبختیاری با بیان اینکه معلولیت و ناتوانی خاص یک قشر خاص از جامعه نیست و هر شخص ممکن است در دورانی از زندگی با این مشکل مواجه شود گفت: مناسب سازی وایجاد فرصت برابر برای همه افراد جامعه یکی از شاخص های توسعه یافتگی هر جامعه است .
‘محمد میرزایی’ افزود: حدود ۱۰درصد افراد جامعه از معلولان، جانبازان، سالمندان، زنان باردار و دیگر گروه های کم توان تشکیل می شود که جامعه هدف طرح مناسب سازی اماکن عمومی محسوب می شوند.
وی گفت:در مرکز استان چهارمحال وبختیاری طرح شناسایی اماکن عمومی فاقد مناسب سازی سال گذشته اجراشد که در این راستا یکهزار مکان عمومی از جمله پارک، بانک، بیمارستان، مسجد، مدرسه و دیگر اماکن عمومی مشکل دار شناسایی و عیب های آنها بررسی شد.
میرزایی افزود: اجرای طرح مناسب سازی اماکن عمومی در مرکز استان در دو خیابان پرتردد نیاز به سه تا چهار میلیارد ریال اعتبار دارد که بتوان دوخیابان پرتردد که بیشترین امکانات پزشکی ،رفاهی و خدماتی در این خیابان هاست را مناسب سازی کنیم.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران کشور نیز گفت: سالانه باید ۳۰ درصد فضاهای عمومی کشور برای معلولان وجانبازان مناسب سازی شود که بتوان با این امر زمینه مناسب سازی بیشتر اماکن عمومی را اجرا کنیم.
غلامرضا یاوند عباسی’ افزود: امسال در زمینه مناسب سازی فضاهای عمومی برای جامعه معلولان و جانبازان اقدام چشمگیری صورت نگرفته و پیشرفت چندانی حاصل نشده است.
 وی همت و اراده مدیران و مسوولان دستگاه های اجرای را مهمترین گام برای اجرای دقیق طزرح مناسب سازی  فضاهای عمومی در کشور برشمرد و گفت: همه در قبال جامعه هدف که ۱۰ درصد مردم جامعه را تشکیل می دهند باید پاسخگو باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =