۲ هزار و۶۴۰ میلیارد تومان به اشتغال مددجویان بهزیستی اختصاص داده شد

معاون امور مشارکت های مردمی ،موسسات عیردولتی و توانمندسازی امور مجلس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص ۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات اشتغال جامعه بهزیستی کشور اختصاص داده شد.
دوالفقار یزدانهمر روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت:این تسهیلات در قالب تسهیلات اشتغال ، تسهبلات قرص الحسنه بلند مدت به جامعه هدف پرداخت می شود.
وی از پرداخت ۹۱میلیارد ریال در قالب سهم ۲۴درصدی کارفرما و تثبیت اشتغال به کارفرمایی های که از جامعه هدف بهزیستی استفاده کنند در طول سال خبر داد.
وی به حضور و مشارکت خیران اقتصادی،و کارافرینان خیر در افزایش مشارکت براش اشتغال جامعه هدف بهزیستی تاکید کرد و گفت:در استان چهارمحال وبختیاری ۵ هزار و ۳۶۶ نفر تحت پوشش پشت نوبت اشتغال هستند که رفع این مشکل همت جهادی می طلبد.
یزدانهمر در ادامه با اشاره به مشکل مسکن و اشتغال به عنوان مهمتزین دغدغه جامعه هدف افزود:هم اکنون ۱۱۳هزار خانوار پشت نوبت تسهیلات مسکن هستند.
وی گفت:هم اکنون ساخت ۵۰ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در دست اجراست که از این تعداد ۶ هزار و ۶۴۱ واحد در بحث مسکن دو معلولیت هستند. در بحث مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.
به گفته وی در حوزه ساخت مسکن برای سیل زدگان و مسکن دو معلولان با قرارگاه محرومیت زدایی ۵ هزار و ۲۵۲ مسکن را در دست اجرا داریم.
وی از احداث۶ هزار مسکن با بسیج سازندگی و ۳ هزار مسکن نیز برای سیل زدگان نیز در دست اجراست.
وی از احداث ۶ هزار واحد مسکن برای نیازمندان و جامعه هدف با تمام نامه با قرار گاه سازندگی خبر داد.
وی در ادامه به نهادینه کردن بحث خیران و نهادهای عمومی برای رفع مشکلات جامعه هدف تاکید کرد و گفت :رویکرد مدیریت در بهزیستی مدیریت مشارکت مبتنی بر مردم است.
وی به بحث اعتماد سازی و مردمی سازی فعالیت هااز برنامه ها و اهداف سازمان بهزیستی تاکید کرد امروز به دلیل مشکلات اقتصاد اسلامی نتوانستیم به مردمی کردن اقتصاد توجه کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =