سرپرست بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت:از هفته آینده یکهزار کودک شش ساله در مراکز پیش دبستانی استان مورد ارزیابی اضطراب قرار می گیرند.
محمد میرزایی” افزود: بسیاری از مسائل و مشکلاتی که در بزرگسالی رخ می دهند ریشه در عدم سلامت روان افراد دارند، از درگیری بر سر مسائل کوچک، عدم سازگاری در محیط کار و ناتوانی در برقراری ارتباط صحیح با اطرافیان گرفته تا طلاق، سوءمصرف موادمخدر، ضرب و جرح و قتل همگی به سلامت روان افراد باز می گردند که اگر در وضعیت مناسبی قرار نداشته باشد، احتمال بزهکاری و جرم را بالا می برد.
وی با بیان اینکه باید توجه به سلامت روان از دوران بارداری آغاز شود، افزود: همچنین مادر زمانی که به نوزادش شیر می دهد باید از نظر روانی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد و در ادامه نیز با کودک صحیح رفتار کند تا سلامت روانش دچار مخاطره نشود
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح، اضطراب را قبل از مدرسه مورد سنجش قرار می دهیم، ادامه داد: از این رو اگر مشکلات اضطرابی از خفیف تا شدید وجود داشت بتوانیم با مداخله زودهنگام آن را درمان کنیم.
میرزایی افزود: کارشناسان مسئول پرسشنامه های مربوط به اضطراب را در مهدهای کودک جمع آوری می کنند؛ از این رو در پایش مشکلات اضطرابی تشخیص داده می شود که آنها را به مراکز مشاوره ارجاع می دهیم.
وی گفت: اگر اضطراب خفیف باشد، مشاوران سعی می کنند با توصیه هایی آن را برطرف کنند

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

  • خانه
  • ستاد
  • یک هزار کودک شش ساله در شهرکرد در طرح غربالگری اضطراب کودکان ارزیابی می شوند