کمک مردم به بهزیستی در اداره ۹۴ درصد فعالیت با ایجاد مراکز غیر دولتی

سرپرست اداره کل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری گفت: خیرین و مردم با ایجاد مراکز ارائه دهنده خدمات،در اداره ۹۴ درصد فعالیتهای مراکز سهیم هستند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی، معصومه محمدی، سرپرست بهزیستی استان در سفر به شهرستان لردگان و دیدار با فرماندار این شهرستان از واگذاری ۹۴ درصد فعالیتها به بخش غیر دولتی و همکاری خیرین و مردم در ارائه خدمات به جامعه هدف تحت پوشش از طریق ایجاد مراکز غیر دولتی خبر داد.
سرپرست اداره کل بهزیستی افزود: در استان چهارمحال و بختیاری ۷۰۰ مرکز غیر دولتی، موسسه خیریه و ngo با اداره کل بهزیستی همکاری می کنند که وظیفه خدمات رسانی به جامعه هدف را برعهده دارند.
محمدی گفت: سازمان بهزیستی به‌تنهایی و بدون مشارکت خیران نمی تواند پاسخگوی جامعه زیرپوشش خود باشد، بسیاری از خانواده‌های معلولین توان مالی چندانی برای نگهداری از افراد معلول را ندارند و مؤسسات خیریه در این راستا می‌توانند برای تامین نیازمندی‌های آن‌ها نقش مهمی را ایفا کنند.
وی افزود: سازمان بهزیستی بر اساس ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال ۱۳۸۰ مجلس شورای اسلامی مسؤولیت صدور مجوز برای متقاضیان مراکز ۱۳ گانه و مؤسسات غیردولتی و خیریه‌های فعال در حوزه بهزیستی را برعهده دارد و با نظارت مستمر و قانونمند بر عملکرد مؤسسات و مراکز غیردولتی تحت نظارت، فعالیت این مراکز را بر اساس اهداف بهزیستی و اساسنامه رصد می‌کند.
سرپرست اداره کل بهزیستی در سفر به شهرستان لردگان از مراکز ارائه دهنده خدمت به جامعه هدف و خانواده های تحت پوشش بازدید کرد.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + بیست =