فرهنگ سازی و آموزش ضرورت حوزه پیشگیری مواد مخدر است

به گزارش روابط عمومی بهزیستی چهارمحال وبختیاری،سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت : فرهنگ سازی و آموزش از ضروریات حوزه پیشگیری از مواد مخدر است.

معصومه محمدی در همایش گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر افزود: عدم آموزش و فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری مانع از اجرای طرح های و برنامه های پیشگیرانه و همچنین درمان می شود.

وی گفت:اگر همه زیرساخت ها در حوزه پیشگیری و مقابله با مواد مخدر فراهم شود و خانواده و فرزندان و همه افراد جامعه با این امر آشنا شوند به خوبی می توان در حوزه پیشگیری و مقابله گام برداشت.

وی گفت :اگر خانواده ها آموزش لازم و کافی را ندیده باشند، نمی توانند با فرزندان به خوبی ارتباط برقرارکنند و فرزندان و جوانان به سمت دوستان ناباب کشیده می شوند.

وی اظهار کرد : به دلیل ناکافی بودن آموزش و فرهنگ سازی جوانان به جای روی آوردن به ورزش و تفریح سالم به سمت موادمخدر می روند

محمدی گفت : در حوزه فرهنگی و پیشگیری در سازمان بهزیستی استان سال گذشته ۷ جلسه و امسال ۳ جلسه تشکیل شد.

وی بر توسعه مهارت های فنی و حرفه ای در مراکز اقامتی و همچنین راه اندازی کارگاه های آموزش مهارت در مراکز درمان در دستور کار قرار دارد.

وی از اجرای طرح خانه و مدرسه و طرح افزایش مهارت اساسی زندگی و تهیه بسته فرهنگی و توزیع در نمازهای جمعه و برگزاری نمایشگاههای سیار در شهرستانها به عنوان برنامه های اجراشده در بهزیستی استان خبر داد.

محمدی از برگزاری کارگاه آموزش مربیان و معلمان آموزش و پرورش به منظور تربیت کادر متخصص و اموزش روحانیون ، طلاب و مداحان و آموزش پیشگیری از اعتیاد در محلات و مساجد و اجرای طرح پازک در ۵۰ نقطه آسیب خیز استان نیز به عنوان طرح های در دست اجرا اشاره کرد.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =