در کمیته زنان سرپرست خانواده عنوان شد: فعالیت ۳۶۰ گروه خودیار زنان سرپرست خانوار در استان

در راستای کاهش فقر و بهبود معیشت زنان با همکاری بانک کشاورزی از طریق گسترش برنامه تأمین مالی خُرد با رویکرد بانکداری پیوندی و بدون نیاز به هرگونه وثیقه یا ضمانت مالی، حدود ۶۲۰۰ نفر در قالب ۳۶۰ گروه گروه خودیار در استان فعالیت می کنند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان، معصومه محمدی، سرپرست اداره کل بهزیستی در کمیته زنان سرپرست خانوار استان با اعلام این خبر افزود: سه هزار و ۳۷۶ خانواده بی سرپرست و دارای سرپرست غیر موثر از خدمات این اداره کل در استان بهره می برند .
وی توانمندسازی زنان و خانواده را از برنامه تخصصی ودانش محور بهزیستی نام برد که با بهره گیری از رویکرد کل نگر به ارائه برنامه ها وحمایتهای فردی، خانوادگی واجتماعی می پردازد وموجب ایجاد فرصت های برابر، دستیابی به منابع موجود درجامعه وارتقاء کیفیت زندگی وسرمایه اجتماعی گروههای هدف شده ودرنتیجه توانمندسازی پایدار این اقشار را با مشارکت فعال آنان فراهم می آورد.
محمدی به سیاست سازمان بهزیستی در خصوص توانمندسازی و خروج بیش از ۱۰ درصد از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش، از چرخه حمایت های مستقیم اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲۲۰ خانواده از طریق ایجاد اشتغال، ارائه سرمایه بلاعوض، پیگیری بیمه تامین اجتماعی و پرداخت کمک هزینه های لازم بازتوان و از چرخه حمایت خارج شدند.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =