درخواست دریافت خدمات ۴۷۰ نفر از طریق تماس با خط اورژانس اجتماعی(۱۲۳)

از ابتدای سالجاری تا کنون ۴۷۰ نفر از هم استانی ها جهت دریافت  خدمات ،با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس گرفتند.

محمد میرزایی، مدیرکل بهزیستی استان اظهار داشت:  در برنامه ششم توسعه وظیفه تولی گری سلامت اجتماعی جامعه بر عهده سازمان بهزیستی قرار گرفته است و  این سازمان  بعنوان متولی سلامت اجتماعی در توانمند سازی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و بازگشت آنان به زندگی سالم برنامه های زیادی در دستور کار قرار داده است .

مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی تصریح نمود: در این مراکز  خدمات مددکاری ،روانشناسی ، پزشکی،نگهداری و حقوقی به مراجعین ارائه می شود.

وی همچنین از ارائه خدمت به ۳۵۸ نفر توسط تیم سیار اورژانس اجتماعی نام برد و افزود: در حال حاضر ۷ خودرو  در شهرستانهای استان وظیفه ارائه خدمات روانشناسی و مددکاری را به افراد در معرض آسیب برعهده دارند.

میرزایی با بیان اینکه افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند و یا موارد کودک آزاری، همسر آزاری،زنان آسیب دیده اجتماعی،دختران فراری ،کودکان کار و سایر افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند می توانند از خدمات مراکز  اورژانس اجتماعی استفاده نمایند،اضافه کرد:  از ابتدای سال تا کنون ۲۷۷ مورد خدمات حضوری در مراکز مداخله در بحران استان به مراجعان ارائه شده است.

 وی گفت: افراد به صورت خود معرف و یا با معرفی توسط خدمات اجتماعی سیار و خط تلفن اورژانس اجتماعی و یا با معرفی از طریق از مراجع قضایی ، انتظامی، سازمانها و نهادهای ذیربط به مرکز مراجعه نموده و از خدمات این مرکز به صورت رایگان ، شبانه روزی ، سرپایی و نگهداری موقت  بهره مند می گردند.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =