تفاهم نامه بهزیستی با اوقاف و امور خیریه چهارمحال وبختیاری

سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به امضاء تفاهمنامه با اداره کل اوقاف و امور خیریه گفت: با توجه به مشکلات جامعه بهزیستی نیت واقفان به سمت جامعه هدف بهزییستی معطوف شود و واقفان نگاه ویژه ای به بهزیستی داشته باشند.

معصومه محمدی روز پنجشنبه در آیین امضاء تفاهمنامه اوقاف و امور خیریه و سازمان بهزیستی استان افزود: این تفاهمنامه با هدف فراهم ساختن بستر و ظرفیت حسنه وقف برای افراد دارای معلولیت و جامعه هدف بهزیستی، توانمندسازی افراد دارای معلولیت، پیشگیری از بروز معلولیت، دسترس پذیری جامعه برای حضور افراد دارای معلولیت، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای همزیستی با معلولان منعقد شد.

وی با اشاره به مشکلات این قشر از جامعه از جمله مسکن، اشتغال، درمان و ایاب و ذهاب افزود: با هدایت نیت واقفان انفرادی و وقف اشتراکی (اجتماعی) به این سمت، می‌توان در کنار سازمان بهزیستی قسمتی از بار سنگین افراد دارای معلولیت را رفع کرد.

به گفته وی، هم اکنون ۳۲ هزار معلول در استان شناسایی شده است که تنها ۷ هزار نفر از این تعداد مستمری بگیر دائم هستند و مابقی به صورت موردی از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند می‌شوند.

محمدی افزود: در استان ۲ هزار و ۳۰۰ زن سرپرست خانوار نیز زیرپوشش این سازمان هستند که می‌توان در بحث اشتغال با ایجاد وقف برای اشتغال خُرد و پایدار جامعه هدف بهزیستی گام مؤثری در رفع مشکلات این قشر برداشت.

وی به ظرفیت‌های اورژانس اجتماعی و مشاوران و مراکز آموزش و خدماتی این سازمان اشاره کرد و گفت: می‌توان از ظرفیت این گروه‌ها برای همکاری با خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه و امامزادگان و ارائه مشاوره به مراجعان استفاده کرد.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =