مدیر کل بهزیستی استان گفت: فرهنگ‌سازی پیشگیری از اعتیاد  نوجوانان در قالب  طرح «خانه و مدرسه» اجرا می شود

محمد میرزایی، مدیر کل بهزیستی استان افزود: اداره کل بهزیستی استان این طرح را در ۱۶ مدرسه و ۴ مهدکودک اجرا می کند که طی آن اولیاء دانش‌آموزان و خود دانش‌آموزان میزگردی تشکیل و گروه را به چالش می کشانند ، یک روانشناس نیز گروه را مدیریت می‌کند که تجربه موفقی برای ارائه راهکار مناسب در برخورد با مسائل می باشد.

میرزایی افزود: این طرح با هدف افزایش مهارت زندگی برای کودکان و مهارت های فرزندپروری برای خانواده ها در قالب ایجاد شبکه ای از ارتباطات میان خانواده و مدرسه و کودکان آموزش های عملی و غیرمستقیم را ارائه می دهد.   

مدیر کل بهزیستی گفت: مصرف سیگار و قلیان در نوجوانی شروع می شود و  بعد به استعمال مواد مخدر منجر شده و این در حالی است که اغلب نوجوانان نسبت به مواد مخدر آشنایی ندارند.

وی تصریح کرد: طی اجرای کارزار رسانه‌ای که توسط بهزیستی انجام شد اغلب نوجوانان که ماده مخدر “گل” مصرف می‌کردند از این ماده شناخت نداشتند و نمی‌دانستند که نوعی مخدر است، بنابراین ما باید آموزش را جدی بگیریم

میرزایی افزود:  تا کنون در قالب اجرای این طرح هزار نفر از کودکان و دانش آموزان به همراه خانواده آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

Print Friendly, PDF & Email
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =